Hotel Pongrácovská kúria

Rekonštrukcia a prístavba Pongrácovskej kúrie
Koncom roku 2007 investor zahájil stavebné práce na rekonštrukcii kultúrnej pamiatky Pongrácovskej kúrie v Liptovskom Mikuláši - Ondrašovej. Kúriu postavenú pred r. 1650  vlastnil známy liptovský zemanský rod Pongrácovcov (od XIII. storočia). Kúria je evidovaná v centrálnom registri kultúrnych pamiatok a je situovaná v príjemnom prostredí len 1 km od aquaparku Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši.

Projekt rieši obnovu zdevastovanej historickej budovy - kultúrnej pamiatky do pôvodného tvaru, bez zmien v tvare strechy a optických úprav fasád.Zámerom je vybudovať kvalitný wellness hotel 4* kategórie v zaujímavej kombinácii s historickou častou.

V Kúrii sa nachádzajú 2 vinárne v suteréne, kuchyňa so zázemím, reštaurácia, bar a salónik na prízemí a lôžková časť v podkroví. Ku kúrii sa pripája moderná hotelová prístavba, v ktorej v suteréne sa nachádzajú nadštandardné priestory pre relax a wellness s bazénom 15x8m, štyrmi saunami, vírivkou, masážnymi a relaxačnými priestormi. Celková kapacita hotela je 63 lôžok. V  sýpke bude záhradná reštaurácia a kongresová miestnosť.

Citlivé zasadenie do terénu zachováva pôvodnú záhradu s obnovenou vysokou zeleňou a oplotením. Základné parkovanie pre hostí je riešené mimo pamiatkového areálu na brehu potoka.Kompozícia celého areálu zachováva historické hodnoty pôvodných budov a oplotenia areálu a  rieši jeho využitie z pohľadu súčasných nárokov.

Plánovaný termín ukončenia rekonštrukcie Pongrácovskej kúrie a otvorenie hotela je v decembri 2014. Investor SKY Žilina, s.r.o. je presvedčený, že wellness HOTEL Pongrácovská kúria 4*, ktorý sa nachádza v samotnom centre turistického ruchu Liptova si rýchlo nájde svoju klientelu najmä vďaka ponúkaným hodnotám, kvalitným službám a výbornej lokalite.


Download

Typ Súbor Popis Pridal Dátum
PongrKuriaViz_01.jpgVizualizácia hotela Pongrácovská Kúriaskybauinvest 2010-04-21